Marihuana wpływa pozytywnie na zestresowany mózg

Marihuana wpływa pozytywnie na zestresowany mózg

Czy marihuana wpływa pozytywnie na zestresowany mózg? Oczywiście, że tak! Poprzez wpływ na hormony może działać „cuda”.

Co powoduje?

Jako, że stymuluje do wytwarzania endorfin (endorfina – obok serotoniny drugi hormon szczęścia) i wpływa na rozluźnienie spiętej w stresie tkanki mięśniowej. Powoduje m.in. zmniejszenie napięcia mięśniowego towarzyszącemu stresowi.

Endorfiny

Co mogą powodować?

Marihuana stymuluje produkcję endorfin w człowieku. To bardzo ciekawy hormon bo jest wytwarzany dzięki wysiłkowi fizycznemu. Endorfiny są nazywane też naturalną morfiną, redukują ból (pomagają m.in. kobietom znieść poród), wprawiają w euforię ogólne szczęście. A co bardzo ważne, redukują stres.

Stres

Tak więc stres powoduje wydzielanie się kortyzolu (hormon stresu). Kortyzol powoduje mobilizację ciała do ucieczki, walki, lepsze krzepnięcie krwi jeśli człowiek się skaleczy. Czyli ogólnie odpowiada za mobilizację w stresowych sytuacjach.  Jednak kiedy jest wydzielany ciągle, powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej w korpusie. Dobrym przykładem może być królik. Ten zwierzak żyje w ciągłym zagrożeniu przez co może się stresować co widać po jego budowie (tłusty korpus i chude łapki).

Negatywny wpływ stresu na mózg

Jak wcześniej zostało to wspomniane, kortyzol powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej w korpusie. Prowadzi to do zwiększenia indeksu glikemicznego u danego człowieka. Przez co jego mózg pracuje wolniej. To jest właśnie pierwszy podstawowy negatywny wpływ stresu

Marihuana pomaga to działanie stresu skutecznie zniwelować.